Zmiany w kodeksie pracy

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku jest aktem prawnym powszechnie obowiązującym regulującym najważniejsze kwestie związane z prawem pracy. Rok 2018 miał upłynąć pod znakiem znaczących zmian w Kodeksie pracy, ale tak się jednak nie stało. Największe zmiany dopiero się szykują.

Niewykluczone, że od umów o dzieło będzie należało odprowadzić składkę na ubezpieczenie emerytalne. Nie da się ukryć, że zmiany mogą również dotyczyć płac za godziny nadliczbowe. Bardzo możliwe, że powstanie również całkiem nowy akt prawny regulujące kwestie związane z prawem pracy.

Każdy, zarówno pracownik jak i pracodawca powinien być zainteresowany nadchodzącymi zmianami w prawie pracy. Kodeks pracy jest bowiem najważniejszym dokumentem, który reguluje kwestie związane z prawem pracy. Zgodnie z przepisami zawartymi w omawianym Kodeksie, pracownik ma obowiązek świadczyć na rzecz pracodawcy pracę określonego rodzaju.

Pracodawca musi zaś zapłacić za wykonywaną przez zatrudnionego pracownika pracę. Oczywiście Kodeks pracy reguluje kwestie związane z umową o pracę. Nie znajdziemy w nim regulacji dotyczących umowy o dzieło.


Zobacz też: https://docze.pisz.pl/szkolenia-online

Wszystko to może jednak ulec zmianom, gdy zostaną wprowadzone nowe przepisy, co zresztą zostało wspomniane już powyżej. Aby więc być na bieżąco z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz z tymi, które dopiero mają nadejść, dobrze byłoby zająć się szkoleniami z prawa pracy.

Najnowszy Kodeks pracy może bowiem zasadniczo różnić się od tego, którego przepisy większość z nas doskonale zna. Szkolenia kodeks pracy powinny być organizowane regularnie oraz systematycznie.

Nie da się ukryć, że dobrym pomysłem byłby udział w kursach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej, które wykonywane są na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Zanim zdecydujemy się na start w każdym szkoleniu dobrze byłoby postarać się sprawdzić kompetencje osoby, która jest poprowadzić szkolenie. Najlepiej jeżeli dana firma szkoleniowa będzie miała rekomendacje. Warto przyjrzeć się również opiniom klientów o danej firmie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dla deweloperów

Co jeśli pojawi się konflikt?